DOMOWA HODOWLA CAVAPOO

21 września przyszły na świat piękne cavapoo z wyjątkowego połączenia Amber i Taysona – pudla toy. Nasze szczenięta generacji F1b są przepięknie umaszczone, zdrowo się rozwijają i niebawem tarfią do nowych domów.

To dość duży miot jak na Amber , ale jako mama świetnie sobie radzi z tą liczną gromadką bo aż 3 chłopców i 5 dziewczynek. Dzięki niej przybierają na wadze z dnia na dzień.

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowej socjalizacji, dlatego w pierwszych dniach rozpoczynamy wczesną stymulację neurologiczną, a w późniejszym wieku będziemy stopniowo wprowadzać nowe bodźce. Zapraszamy na nasz Instagram lub Facebook gdzie można śledzić codzienne nasze działania i zabawy.

AMBER

HONEY DOODLES

Nasza hodowla należy do jedynego w Polsce Związku Hodowców Hybryd, która swoim zaangażowaniem dba o promowanie ras hybrydowych. Realizuje misję „promowania odpowiedzialnej hodowli psów hybrydowych, przestrzegania najwyższych standardów w zakresie dobrostanu zwierząt oraz podnoszenia świadomości społecznej w zakresie podstawowych środków ostrożności, jakie należy podjąć przy zakupie szczeniaka”

Dodatkowo Związek daje możliwość edukacji dla hodowców zaangażowanych w rozwój stowarzyszenia i nasza hodowla została wyróżniona ! Otrzymaliśmy możliwość uczestniczenia w 2 dniowym szkoleniu „Rozród w hodowli psów rasowych” oraz „Problemy w odchowie szczeniąt” organizowanym przez Centrum Szkoleń Animalia – w całosci finansowane przez ZHH. Serdecznie dziękujemy!

Sama również podejmuję działania w celu rozwijania swojej wiedzy i tak: ukończylam już roczne Studium Psychologii Zwierząt w Interdisciplinary Centre for Research in Animal and Human Behavior pod okiem prof. Wojciecha Pisuli . Brałam również udział w webinarze organizowanym przez ProHandling, który prowadziała doświadczona hodowczyni Edyta Ossowska na temat socjalizacji szczeniąt. Temat uważam nad wyraz ważny dlatego, że szczeniaki między 3 a 7 tygodniem życia właśnie u hodowcy muszą poznać jak najwięcej bodźców, żeby potem móc rozwijać się prawidłowo. Dlatego nie poprzestajemy na tym . Kolejne szkolenia już za nami i już planujemy następne!

Każdy szczeniak przejdzie u nas cały proces socjalizacji, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednich nowych rodziców w zależności od ich doświadzczenia z psami.

Dla tych co już nie mogą się doczekać informuję, że będę wybierać nowe domy dla naszych małych cavoodli na podstawie ankiety, którą udostępnię wszystkim tym, którzy się odezwą do mnie mailowo. Telefonicznie zawsze staram się być dostępna i chętnie poświęcę czas, żeby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania dotyczące cavapoo.

Pochodzenie Amber jest wyjątkowe z uwagi na fakt , że ojciec jest Pudlem Toy zarejestrowanym w Kennel Club  z badaniami genetycznymi i pieciopokoleniowym pochodzeniem, a mama to wspaniała sunia reprezentująca rasę Cavalier King Charles Spaniel z również udokumentowną historią zdrowia. To daje nam gwarancję, że Amber nie jest obciążona tymi wadami genetycznymi. Jest wspaniałą przedstawicielką rasy angielskich cavapoo. 

Zrobiliśmy dodatkowe badania pod kątem chorób genetycznych , których nie było w historii jej pochodzenia i już możemy się pochwalić wynikami. Amber nie jest nosicielem ani nie jest obciążona żadną z poniższych chorób :