DOMOWA HODOWLA CAVAPOO

Nasza hodowla swoim zaangażowaniem dba o promowanie ras hybrydowych. Realizuje misję promowania odpowiedzialnej hodowli psów cavapoo, przestrzega najwyższych standardów w zakresie dobrostanu zwierząt oraz pomaga przy zakupie psów tej rasy w innych hodowlach.

Podejmuję działania w celu rozwijania swojej wiedzy. Ukończyłam już roczne Studium Psychologii Zwierząt w Interdisciplinary Centre for Research in Animal and Human Behavior pod okiem prof. Wojciecha Pisuli . Brałam również udział w webinarze organizowanym przez ProHandling, który prowadziła doświadczona hodowczyni Edyta Ossowska na temat socjalizacji szczeniąt. Temat uważam nad wyraz ważny dlatego, że szczeniaki między 3 a 7 tygodniem życia właśnie u hodowcy muszą poznać jak najwięcej bodźców, żeby potem móc rozwijać się prawidłowo.

Program świadomej socjalizacji jaki zdecydowaliśmy sie wdrożyć w naszej hodowli to Breeders Bootcamp. Pokazuje on jak dzień po dniu dbać o rozwój szczeniąt, nie zapominając przy tym o mamie, wdrażać nowe elementy oraz przygotować nowe rodziny do przyjęcia malucha i kontynuacji programu już w nowym domu. Stephanie Major to założycielka tego zespołu i jesteśmy dumni , że możemy być jego częścią – jako pierwsi hodowcy w Polsce.

Dołaczliśmy również do amerykańskiej społeczności Badass Breeder i pod okiem doświadczonej wieloletniej hodowczyni Janette Forrey będziemy podnosić standard naszej hodowli.

Każdy szczeniak przejdzie u nas cały proces socjalizacji, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednich nowych rodziców w zależności od ich doświadzczenia z psami.

21 września 2021 roku przyszły na świat piękne cavapoo z wyjątkowego połączenia Amber i Taysona z hodowli My Daymon- pudla toy.

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowej socjalizacji, dlatego w pierwszych dniach rozpoczeliśmy wczesną stymulację neurologiczną, a w późniejszym wieku stopniowo wprowadzaliśmy nowe bodźce. Zapraszamy na nasz Instagram lub Facebook gdzie można śledzić codzienne nasze działania i zabawy oraz można zobaczyć jak te maluchy wyrosły już w nowych domach.

NASZE PSZCZÓŁKI

AMBER
CLEAR: rcd4 PRA , MTC, MD exon 2, prcd PRA, von Willebranda typ1, CCS, MD; CARRIER: EF

Pochodzenie Amber jest wyjątkowe z uwagi na fakt , że ojciec jest Pudlem Toy zarejestrowanym w Kennel Club  z badaniami genetycznymi i pieciopokoleniowym pochodzeniem, a mama to wspaniała sunia reprezentująca rasę Cavalier King Charles Spaniel KC z również udokumentowną historią zdrowia. To daje nam gwarancję, że Amber nie jest obciążona wadami genetycznymi. Jest wspaniałą przedstawicielką rasy angielskich cavapoo w kolorze red z białymi znaczeniami na piersi. Z wiekiem obserwujemy zmianę jej koloru na light red.

Zrobiliśmy dodatkowe badania pod kątem chorób genetycznych , których nie było w historii jej pochodzenia i dzięki odpowiedzialnemu łączeniu mamy pewność, że szczenięta będą zdrowe.

Z charakteru to bardzo spokojna i łatwa w ułożeniu sunia dla której kontakt z człowiekiem jest najważniejszy. Jest niezwykle słodka i przyjacielska. Udowodniła również, że potrafi być wspaniałą mamą 🙂

Penny
CLEAR: Type I vWD,cd4 PRA , MTC, MD exon 2, prcd PRA, CCS, MD, EF

Penny to córka Amber z jej pierwszego miotu 8 szczeniąt. Odziedziczyła po ojcu, pudlu toy, wyjątkowy głęboki kolor red i kręconą szatę. Została przebadana pod kątem chorób genetycznych i jest kandydatką na mamę w najbliższej przyszłości. Charakterem różni się od mamy , jest bardzo wrażliwa, stroni od kontaktów z obcymi psami , a człowiek jest dla niej najważniejszy. Jest bardzo mądra i trening z nią to czysta przyjemność.

Dla tych co już nie mogą się doczekać informuję, że będę wybierać nowe domy dla naszych małych cavoodli na podstawie ankiety, którą udostępnię wszystkim tym, którzy się odezwą do mnie mailowo. Telefonicznie zawsze staram się być dostępna i chętnie poświęcę czas, żeby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania dotyczące cavapoo. Zobacz nasze plany hodowlane

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
ROZUMIEM