DOMOWA HODOWLA CAVAPOO

Nasza hodowla swoim zaangażowaniem dba o promowanie ras hybrydowych. Realizuje misję promowania odpowiedzialnej hodowli psów cavapoo, przestrzega najwyższych standardów w zakresie dobrostanu zwierząt oraz pomaga przy zakupie psów tej rasy w innych hodowlach.

Zależy nam bardzo na ustandaryzowaniu rasy , pracy nad wzorcem i tworzenia miotów o powtarzalnym wyglądzie i charakterze. Dlatego dołączyliśmy do australijskiego związku MDBA , który to stworzył już pierwszy zapis dotyczący wzorca rasy, którą nazwano theodore.

Podejmuję działania w celu rozwijania swojej wiedzy. Ukończyłam już roczne Studium Psychologii Zwierząt w Interdisciplinary Centre for Research in Animal and Human Behavior pod okiem prof. Wojciecha Pisuli . Brałam również udział w webinarze organizowanym przez ProHandling, który prowadziła doświadczona hodowczyni Edyta Ossowska na temat socjalizacji szczeniąt. Temat uważam nad wyraz ważny dlatego, że szczeniaki między 3 a 7 tygodniem życia właśnie u hodowcy muszą poznać jak najwięcej bodźców, żeby potem móc rozwijać się prawidłowo.

Program świadomej socjalizacji jaki zdecydowaliśmy się wdrożyć w naszej hodowli to Breeders Bootcamp. Pokazuje on jak dzień po dniu dbać o rozwój szczeniąt, nie zapominając przy tym o mamie, wdrażać nowe elementy oraz przygotować nowe rodziny do przyjęcia malucha i kontynuacji programu już w nowym domu. Stephanie Major to założycielka tego zespołu i jesteśmy dumni , że możemy być jego częścią – jako pierwsi hodowcy w Polsce. Ale to nie koniec mojej historii z Breeders Bootcamp – zapraszam do zakładki tutaj żeby dowiedzieć się więcej !

Każdy szczeniak przejdzie u nas cały proces socjalizacji, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednich nowych rodziców w zależności od ich doświadczenia z psami.

21 września 2021 roku przyszły na świat nasze pierwsze piękne cavapoo z wyjątkowego połączenia Amber i Taysona – pudla toy.

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowej socjalizacji, dlatego w pierwszych dniach rozpoczeliśmy wczesną stymulację neurologiczną, a w późniejszym wieku stopniowo wprowadzaliśmy nowe bodźce. Zapraszamy na nasz Instagram lub Facebook gdzie można śledzić codzienne nasze działania i zabawy oraz można zobaczyć jak te maluchy wyrosły już w nowych domach.

Nasze kolejne mioty również można zobaczyć na social mediach.

NASZE PSZCZÓŁKI

AMBER
CLEAR: rcd4 PRA , MTC, MD exon 2, prcd PRA, von Willebranda typ1, CCS, MD; CARRIER: EF

Pochodzenie Amber jest wyjątkowe z uwagi na fakt , że ojciec jest Pudlem Toy zarejestrowanym w Kennel Club  z badaniami genetycznymi i pieciopokoleniowym pochodzeniem, a mama to wspaniała sunia reprezentująca rasę Cavalier King Charles Spaniel KC z również udokumentowną historią zdrowia. To daje nam gwarancję, że Amber nie jest obciążona wadami genetycznymi. Jest wspaniałą przedstawicielką rasy angielskich cavapoo w kolorze red z białymi znaczeniami na piersi. Z wiekiem obserwujemy zmianę jej koloru na light red.

Zrobiliśmy dodatkowe badania pod kątem chorób genetycznych , których nie było w historii jej pochodzenia i dzięki odpowiedzialnemu łączeniu mamy pewność, że szczenięta będą zdrowe.

Z charakteru to bardzo spokojna i łatwa w ułożeniu sunia dla której kontakt z człowiekiem jest najważniejszy. Jest niezwykle słodka i przyjacielska. Udowodniła również, że potrafi być wspaniałą mamą 🙂

Penny
CLEAR: Type I vWD,cd4 PRA , MTC, MD exon 2, prcd PRA, CCS, MD, EF

Penny to córka Amber z jej pierwszego miotu 8 szczeniąt. Odziedziczyła po ojcu, pudlu toy, wyjątkowy głęboki kolor red i kręconą szatę. Została przebadana pod kątem chorób genetycznych i jest kandydatką na mamę w najbliższej przyszłości. Charakterem różni się od mamy , jest bardzo wrażliwa, stroni od kontaktów z obcymi psami , a człowiek jest dla niej najważniejszy. Jest bardzo mądra i trening z nią to czysta przyjemność.

DRAX CLEAR: vWD, GM2, DM, NEWS, Osteochondrodysplasia, IVDD, CDDY/CDPA, MMVD; CARRIER: PRA-PRCD

Drax przyjechał do nas ze Stanów Zjednoczonych z hodowli Poppins Puppies. Jest pudlem miniaturowym zarejestrowanym w AKC. To wspaniały, bardzo wysoki dżentelmen, który traktuje swoje dziewczyny z wielką uwagą i delikatnością. Jest naszym reproduktorem, którego polecamy również innym zaprzyjaźnionym hodowlom. Ma wspaniały charakter , jest odważny , kocha ludzi i dzieci i jest wobec nich bardzo ufny i chętnie się bawi. Waży 8 kg i ma wspaniałą budowę i intensywny kolor.

Dla tych co już nie mogą się doczekać informuję, że będę wybierać nowe domy dla naszych małych cavoodli na podstawie ankiety. Formularz jest dostępny tylko czasowo i jeśli chcesz uzyskać szczegóły naszych planów zerknij poniżej lub odezwij się do mnie mailowo.

Zobacz nasze plany hodowlane

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
ROZUMIEM