DZIADEK TOY CZY MINIATUROWY?

Jak już wiecie z mojego poprzedniego wpisu Cavapoo F1 w 50% pochodzi od pudla.

Pudel Toy czy Miniaturowy , a może najpierw powinnam napisać Miniaturowy o później Toy ? Żeby nie wprowadzać was w błąd kolejność będzie przypadkowa i nie będę na nią zwracać tu uwagi . Nie ma to dla mnie istotnego znaczenia, ale ważne jest, żebyście świadomie wybrali swojego towarzysza i hodowlę z jakiej będzie pochodził wasz szczeniak. Na stronie wybranej przez was hodowli powinniście znaleźć informację o pochodzeniu hybrydy Cavapoo z obu tych ras, a wybór czy Toy czy Miniaturowy jest wyborem hodowcy. Pamiętając , że rasa sama w sobie nie została uznana jako odrębna rasa i nie ma zapisanego jednego wzorca rasy. Na niektórych stronach hodowli zagranicznych można spotkać nawet nazwę Toy Cavapoo 🙂 a inne z kolei nie uznają połączenia z Pudlem Toy z uwagi na problemy zdrowotne. W Stanach można nawet spotkać połączenie z pudlem średnim – Moyen Cavapoo, który bedzie znacznie większy niż Toy.

Więc na co zwrócić uwagę przy wyborze hodowli ? Ja jest różnica miedzy Pudlem Toy a Miniaturowym ?

Oba są niezwykle inteligentne , urocze i dostojne i cechuje je nie liniejąca sierść. Ale w poniższym wpisie nie będę opisywać cech obu tych ras a skupię się jedynie na ważnych, z punktu widzenia hodowcy i właściciela Cavapoo, różnic.

Wszystkie trzy rozmiary pudli ( są jeszcze przecież Pudle Standardowe) są uznawane przez American Kennel Club i British Kennel Club i Polski Stowarzyszenia Kynologiczne.

Zarówno Miniatura, jak i Toy są po prostu uważane za mniejsze odmiany Standardowego Pudla i są hodowane według tych samych standardów.

Więc podstawowa i pierwsza różnica to wielkość . Pudel Toy jest mniejszy a rozmiar jest naprawdę jedyną różnicą w wyglądzie między tymi psami.

I co wiąże się z wielkością musimy pamiętać, że im mniejszy pudel, tym trzeba zwrócić większą uwagę aby nauczyć , szczególnie dzieci prawidłowej zabawy z nimi , żeby nie zrobić im krzywdy. Tak więc dla małych dzieci najlepszym rozwiązaniem mogą być Cavapoo po Pudlu Miniaturowym bo są po prostu większe.

Niektórzy twierdzą, że mniejsze psy będą częściej szczekać, ale niekoniecznie jest to prawdą. Wszystkie pudle i tym samym Cavapoo mogą stać się nawykowymi szczekaczami bez treningu i wystarczającej uwagi.

Oba pudle mają wysoki poziom energii i kochają aktywność i oba mogą być nawet żywsze niż Pudel Standardowy. Pudle Miniaturowe z uwagi na wielkość mogą potrzebować nieco więcej ruchu niż Pudle Toy. Zabawy w domu i krótkie wypady na zewnątrz mogą wystarczyć dla tych mniejszych, aczkolwiek uważam, że Cavapoo wymaga co najmniej 2 spacerów dziennie.

Pudle Miniaturowe i Toy Pudle są ogólnie dość wytrzymałymi małymi psami jeśli chodzi o zdrowie. Ich średnia długość życia wynosi około 10-18 lat. Co ciekawe, Pudle Miniaturowe mają większą różnorodność genetyczną niż Pudle Standardowe. To czyni je nieco zdrowszymi niż ich większe odpowiedniki.

Ale powinieneś wiedzieć, że Pudle Toy , ze względu na ich małe kości i rozmiar, są bardziej narażone na obrażenia. Ich rozmiar sprawia, że ​​są bardziej kruche.

Problemy genetyczne

Wszystkie pudle są podatne na pewne problemy genetyczne. Należą do nich niektóre zaburzenia autoimmunologiczne. O chorobach tych przeczytasz w poprzednim poście o historii rasy Trochę historii

Tak więc podsumowując Pudel Miniaturowy i Pudel Toy to nie są oddzielne rasy. Są to po prostu odmiany tej samej rasy o różnej wielkości. Szczerze mówiąc, jeśli próbujesz wybrać między Cavapoo po Pudlu Miniaturowym a Toy to tak naprawdę jest tylko jeden główny czynnik do rozważenia: rozmiar! Oba przodki są stosunkowo zdrowymi, żywymi, inteligentnymi, czułymi psami. Wszelkie różnice w zakresie zdrowia, temperamentu, osobowości i innych aspektów psów będą zależeć od poszczególnych osób lub hodowców. Dlatego bardzo ważne jest, abyś szukał najbardziej odpowiedzialnych hodowców, który dostarczy Ci informacji o badaniach zdrowotnych dla obojga rodziców Twojego potencjalnego szczeniaka.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
ROZUMIEM