Czy to ważne, że Cavapoo jest mieszańcem?

Cavapoo owszem jest mieszańcem, ale przemyślanym połączeniem dwóch wspaniałych ras Pudla Toy lub miniatury i Cavalier King Charles Spaniela.
Cavapoos zostały po raz pierwszy wyhodowane w latach pięćdziesiątych w USA przez hodowców, którzy chcieli stworzyć psa , który nie linieje i będzie idealny dla osób cierpiących na alergie. Dalsze prace nad tą krzyżówką rozwijały się w Australii w latach 90-tych i nazywane były Cavoodles. Hodowcy dążyli do stworzenia psa miłego, lojalnego i czułego , który pasowałby do każdej rodziny a przy tym nie liniał. Dlatego wybrano Pudla , który ma wspaniałą kręconą sierść o strukturze włosa i z niezwykle czarującym temperamentem Cavaliera.
W efekcie powstał Cavapoo – uroczy pies rodzinny o wspaniałej niezwykle miękkiej , falowanej sierści, która nie linieje i nie uczula. Oczywiście sprawa alergii jest dość indywidualna, bo choć cavapoo ma sierść o strukturze włosa to należy pamiętać , że to nie sierść a naskórek jest źródłem alergenów, ale również może uczulać jego ślina.
Dlatego przez decyzją posiadania takiego wspaniałego psa należy sprawdzić, czy jego obecność nie wywołuje u nas lub u innych domowników alergii.
W poszukiwaniu waszego wymarzonego towarzysza spotkacie się często z negatywnymi opiniami hodowców psów rasowych , którzy nie wierzą w pozytywny cel tego krzyżowania. Natomiast ja uważam, że od wieków w taki sposób właśnie powstawały znane dziś rasy. Należy jednak dokładnie sprawdzić hodowlę i wybierać tylko takie , które badają swoje psy pod kątem genetycznych chorób obu przodków , zarówno pudla jak i cavaliera. Z biegiem czasu hodowcy , przy konsekwentnym przestrzeganiu wyglądu, wielkości i temperamentu, którzy będą oddani tworzeniu idealnego Cavapoo sprawią, że ostatecznie zostanie uznane za rasę samą w sobie. Taką mam nadzieję.
Nie pozwól, żeby opinie i uprzedzenia innych wpłynęły na twoja decyzję, pamiętając przy tym , że cavapoo to mieszaniec 2 ras ( crossbreed) a nie wielu ( mixbreed)

Możliwość komentowania Czy to ważne, że Cavapoo jest mieszańcem? została wyłączona
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
ROZUMIEM